Neopreny pro potápění


Pro potápění se používají silnější neoprenové obleky, které mohou dle použití být vícevrstvé a primární funkcí je ochrana lidského těla před prochladnutím. Lidská touha po objevování vodního světa je velmi stará, archeologické nálezy šperků z vylovených perel svědčí o provozování potápění zhruba před 2300 let před naším letopočtem. Potápěči se dle mnoha záznamů také účastnili starověkých bitev na moři. Potápěčské obleky jsou buď mokré, polosuché, suché nebo obleky na freediving; dále se dělí dle použité technologie výroby.

Mokré neoprénové obleky


Potápěčské neopreny mokré "Wetsuit" jsou levnější, jednodušší a používají se ve vodách, kde se teplota pohybuje mezi 10°C a 25°C. Do mokrého obleku může natéct voda, kterou potápěč ohřeje. Velice důležité je zvolit správnou velikost obleku, který musí sedět na tělo.

Polosuché neoprénové obleky


Polosuchý oblek - Neopren polosuchý "Semidry" se používá do vod s teplotou mezi 10°C a 25°C a je navržen pro nízkou cirkulaci vody v obleku. Využívají ho potápěči, který ho mají jako jediný oblek do teplé i chladnější vody (dle tloušťky neoprenu je ochrana před prochladnutím).

Suché neoprénové obleky


Suché obleky "Dry" se používají ve vodách s teplotou do 10°C. Do tohoto obleku nenatéká voda, což zaručuje větší teplo. Patří mezi dražší na pořízení, náročnější je ovládání pod vodou, i údržba vyžaduje vyšší pozornost. Často se vyrábí i z dalších materiálů než je neopren (trilaminát, pogumovaná tkanina).

Neoprénové obleky pro free diving


Obleky pro freediving (nádechové potápění) jsou většinou tenčí, nejsou prošité ani nemají zipy. Díky tomu jsou neopreny pro freediving měkké a pružné, což zaručuje snadnou pohyblivost, bezproblémové dýchání, všestranný pohyb a vyšší tepelný komfort. Nedílnou součástí potápěčského obleku by měly být neoprenové boty, neoprénové rukavice a neoprénová kapuce ochraňující hlavu či neoprénové ponožky.

VYBERTE SI V NAŠEM POTÁPĚČSKÉM OBCHODĚ


neopreny-mokre

neopreny-polosuche

Suché potápěčské obleky

neopreny-shorty-kratke

neopreny-freediving

prislusenstvi-obleky

neoprenove-rukavice

neoprenove-boty

neoprenove-kapuce

servis-potapeni

potapeni-obchod-bublinky

potapecsko-vybaveni-skladem